• iletisim@otobusfirmalari.com
  • 0555 555 55 55
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,827 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Galip Öztürk
  • ADRES: Büyük İstanbul Otogarı B4 Geçiş Bloğu Kat:3 Bayrampaşa/İST.
  • TELEFON: 0850 222 34 55
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 09:00-18:00
SERVİS SAATLERİ 00:00 - 23:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Türkiye’nin hemen hemen bütün il ve ilçelerini birbirine bağlamayı amaçlayan Metro Turizm, Galip Öztürk tarafından “Türkiye çapında gidilmemiş nokta bırakmamak” hedefiyle 1992 yılında sadece 3 otobüs ile kurulmuş bir otobüs firmasıdır. Zaman içerisinde iyi bir ivme yakalayan firma, her geçen yıl bünyesine yeni otobüsler ve yeni acentalar eklemiştir. Kuruluşundan bugüne kadar kaliteli hizmetinden ödün vermeden yoluna devam eden Metro Turizm, Türkiye’nin en büyük otobüs firmaları  sıralamasında ilk sıralara gelmeyi başarmıştır. Buna kanıt olarak; kuruluşunun üzerinden 10 yıl geçmeden Türkiye’nin en fazla il ve ilçesine sefer yapan otobüs firması ödülünü alması gösterilebilir. Kurulduğu 1992 yılından günümüze kadar olan süreçte milyonlarca yolcuya ev sahipliği yapan Metro Turizm, Türkiye çapında yaklaşık olarak 900 acente ve 900 otobüse sahiptir. Araç filosunda her zaman en son model otobüsleri barındırmayı hedef alan firmanın şuan ki filosunda; Setra, Temsa Safir, Neoplan Starliner, Man Fortuna, Mercedes Travego ve Metro Mini gibi otobüsler bulunmaktadır.

 

Her geçen saniye gelişen ve değişen teknolojiyi göz ardı etmeyerek, bu gelişmeleri müşterilerine de sunmayı ilke edinen firma, yazıhaneleri aracılığıyla yaptığı bilet satışlarını sadece bununla sınırlandırmamış ve internet aracılığıyla da online bilet satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan bir altyapı oluşturan ilk otobüs firmalarından birisidir. Bunun yanı sıra; Türkiye’de birkaç otobüs firmasında uygulamaya konulmuş olan YTS ( Yolcu Takip Sistemi ) hizmeti ile de otobüs biletindeki referans numarasını girerek otobüsün o anda nerede olduğunu saptamanızı sağlamaktadır.

 

“Türkiye çapında gidilmemiş nokta bırakmamak” hedefini gerçekleştirmek amacıyla sürekli güzergah sayılarını arttırmaya çalışan Metro Turizm, Metro Class ve Metro Suit olarak 2 şekilde yolculuk seçeneği sunuyor.

 

Metro Class: Otobüslerinde 46-50-53 adet koltuk bulunmaktadır. Bu otobüslerin hepsinde koltuklar 2’li düzendedir. Çift katlı olan otobüslerde ise 74-78 koltuk bulunmaktadır. Her koltuk, özel olarak multimedya yayın sistemine sahiptir. Ayrıca yüzlerce yabancı ve yerli şarkı ile kablosuz internet hizmeti de mevcuttur.

 

Metro Suit: Müşterilerine hızlı tren ve uçak gibi ulaşım araçlarından daha rahat hizmet verebilmek için son teknolojiye sahip eğlence sistemlerine sahip Metro Suit araçlarıyla hizmete başlamıştır. Bu otobüslerin diğer otobüslerden bir diğer farkı ise; daha konforlu ve rahat bir şekilde yolculuk etmek isteyen yolcular için tekli koltuklar bulunmaktadır. Ayrıca koltuk arkasındaki mini televizyonlardaki Usb girişi sayesinde kendi filmlerinizi izleme ve kendi müziklerinizi dinleme imkanına da sahipsiniz. Tüm bunların yanında; otobüs içerisinde 3G internet bulunmaktadır. Bu sayede yolculuğunuz süresince internete bağlanılabilmektedir.

 

Tüm bu anlatılanların dışında host, hostes ve kaptan alımlarından önce özel olarak yaptığı eğitimler ile de hem yolcularının güvenliğini hem de daha rahat bir yolculuk sağlamayı hedefleyen Metro Turizm, şuan da Türkiye’nin en çok sefer yapan, müşteri memnuniyeti en yüksek otobüs firmalarından birisidir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.